YETERSİZ OYUN

YETERSİZ OYUN

Saha içerisinde ezbere bir oyun izledik. Çoğu futbolcumuz temposuz bir şekilde neredeyse maçı bitirdi. Kaybettiğimiz her top bize kötü bir olasılıkla dönüş yaptı. Alanyaspor ilk yarı başta olmak üzere bölgesel baskı yaparak oyuna üstünlüğünü koydu. Gerek hücum gerek savunma organizasyonlarıyla başarılı bir oyun sergilediler. Rahat bir şekilde topu savunmadan orta alana sonra da hücum bölgesine taşıdılar. Biz ise topu ön alana taşımakta biraz zorluk çektik. Bek oyuncularımızın ileriye rahat bir şekilde çıkamaması, çıkmaya çalışırken kaybettiği toplar kalemizde büyük tehlike oluşturdu. Alanyaspor savunmadan top çıkarırken ve oyun kurarken baskıyı düşük seviyede tutmamız onların rahat bir şekilde topu hücum alanına aktarmasına yol açtı.

DÜŞÜK PERFORMANS!

Maça başlamadan kafamda kurduğum 11 biraz daha farklıydı. En azından Berat-Baker yerine Berat-Flavio bekliyordum. Baker orta alanda oldukça temposuz kalıyor. Sergilediği bu temposuz oyun bizim için büyük risk oluşturuyor. Alanyaspor’un sağ taraftan geldiği bir atakta Baker’in yaptığı pas hatası maçın daha erken kopmasına neden olabilirdi. Afobe’ye ne yazacağımı inanın bilmiyorum. Afobe’yi tanımlamak için santrafor bölgesine dair her şeyi unutun. Fiziksel olarak iyi durumda gözükse de ikili mücadelelerde çok başarısız kalıyor. Pas atamıyor, golle sonuçlandırmak için kendisine atılan pasları ya kaybediyor ya da pas atmaya çalışırken hata üstüne hata yapıyor. Marlon’a gelirsek kötü bir oyuncu değil ama oynadığı bölgede yetersiz kalıyor.

ÖZ EVLAT!

İnanın bu konuya nasıl giriş yapacağımı bilmiyorum ama artık olmuyor. Bir şeyler bir saniye daha ileriye gitmiyor. Savunmadan çıkarken yaptığı her top kalemize tehlikeli atak olarak dönüyor. Keza Beşiktaş maçında da olduğu gibi sağ alanda çok boşluk bırakıyoruz. Serkan’ı kazanalım, aman Serkan üzülmesin, sonuna kadar Serkan’a sahip çıkalım diye diye neredeyse Trabzonspor’u kaybedeceğiz. Bir şekilde mücadele etmeye çalışıyor, kendini kanıtlamaya çalışıyor ama maalesef ki fiziksel olarak kötü bir durumda olduğu için girdiği mücadelelerden başarısız bir şekilde çıkıyor. Bu konuda belki siz de beni eleştireceksiniz ama benim gördüğüm düşündüklerim bunlar.

 

EMEK, YÜREK, ALIN TERİ NEREDE!

Kusura bakmayın da ben ayda 200 TL civarı verip spor salonuna gitmeye çalışıyorsam bu saydığımız öz evlatlarımızın önünde bizim belki de göremeyeceğimiz çeşit çeşit milyonluk aletler var. Bunlara bakacağına kendini geliştirebilirsin. Şimdi kıyaslama yapacağım daha da çok kızacaksınız, diğer rakip takımın genç oyuncularına bakıyorsun neredeyse çoğu fiziksel olarak kendini geliştirmeye çalışıyor. En güzel örneği, Rıdvan ve Serkan aynı zamanda plana çıktı. Rıdvan maçın öncesinden tut sonrasına kadar kendini geliştirmek için neredeyse her şeye başvuruyorken bizim öz evlat diye nitelendirdiğimiz oyuncularımız ise benim yerim garanti aman deyip orası benim burası benim diye gezemez! Buna artık bir şekilde son vermemiz gerekiyor.

Umut Arslan
Latest posts by Umut Arslan (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir