Racing Point Neydi,Ne Oldu? Vettel Takıma Neler Katabilir?

RACİNG POİNT NEYDİ,NE OLDU?

Racing Point 2018 yılında kayyum atanan Force İndia takımının Racing Point UK adlı ve o zamanki Williams sürücüsü Lance Stroll’ün babası Lawrence Stroll liderliğindeki bir yatırımcı konsorsiyumunun tarafından satın alınmasıyla Formula 1’ deki yarış hayatına başlamıştır.2019 yılında Sergio Perez ve Lance Stroll’e koltuklarını emanet eden Racing Point ekibi ilk yarışları olan Avusturalya GP’de Lance Stroll’ün 9. Sergio Perez’in ise 13. olması ile resmen Formula 1 macerasına başlamıştır. 2019 GP takviminde Racing Point hiç podyum başarısı yakalayamazken sürücülerinden Lance Stroll Almanya GP de 4. Olup podyumu kıl payı kaçırırken takımının 2019 GP’de ki en iyi sonucunu elde etti. Racing Point Neydi Ne Oldu? - Vettel Neler Katacaktır? - Dislokasyon.com

2020

Geride bıraktığımız sezon olan 2020 yılında ise Racing Point Nico Hülkenberg’i de takıma ekleyerek yarış hayatına devam etmiştir. Fakat Nico Hülkenberg sadece 3 yarışta yarışabilmiştir ve pek de başarılı olamamıştır.2020 yılında ise pilotları Stroll ve Perez toplam 10 kez podyuma çıkarak başarılı bir sezon geçirmiştir hatta ülkemizde yapılan yarışta Lance Stroll poll pozisyonda en iyi süreyi yaparak yarışa 1. sırada başlamış kendisine ‘babasının takımı olmasa 5 dakika bile F1’de kalamaz’ diyenlere bir cevap verme fırsatı yakalamıştı ama heyecan ve yanlış zamanda ki pit kararı sebebinden ötürü yarışı 9. tamamlamıştır takım arkadaşı Sergio Perez ise ülkemizde ki yarışı 2. tamamlamış ve Racing Point için sezonun en iyi sonucunu yapmıştır.Genel tabloda Racing Point yarışçılarından Sergio Perez ,Verstappenin ardından 4. olurken Lance Stroll sezonu 11. Tamamlamıştır.

Lance Stroll - İstanbul GP -Dislokasyon.com

2021

2021 sezonuna girerken ise Lawrence Stroll’ün Aston Martine yaptığı yatırımlar ve GP de yeni yatırımcılar ile yenilikler araması sonucu Racing Point takımı 2 yıllık GP macerasından sonra yerini Aston Martine bıraktı ve ilk iş olarak fabrika ve tesislerini yenilemeye başladılar sonra ise kulislerde konuşulan gerçek oldu ve Sergio Perez Red Bull takımına transfer oldu Aston Martin F1 takımı ise Lance Strollun yanında ki boşalan koltuğu yılların tecrübesi birçok kez podyuma çıkan ve birincilikler yaşayan Sebastian Vettele emanet etti. Aston Martin takımı yeni aracını ve renk düzenini şubat ayında İngiltere’deki Aston Martin Gaydon Merkezinde yapacağı özel lansman ile tanıtacak.

Aston Martin 2021 - Hayran Tasarımı - Dislokasyon.com

SEBASTİAN VETTEL ASTON MARTİN TAKIMINDA NELER YAPABİLİR?

Sebastian Vettel gibi yılların pilotu ve yıllardır başarısından ödün vermeyen bir isim ne kadar Racing Point’in devamı olsada yeni kurulan bir takım için büyük bir yarar olacaktır ne de olsa takım arkadaşının henüz 22 yaşında olan genç ve gelişime açık bir pilot olduğunu da düşünürsek Vettel sadece pist içinde değil pistin dışında da takıma büyük katkı verecektir kendisinden birçok podyumla dolu bir yarış sezonu bekliyorum ve kendisi ile doğru orantılı takım arkadaşı Lance Stroll’ünde performansının yükseleceği fikrindeyim.

Racing Point Neydi Ne Oldu? - Vettel Neler Katacaktır? - Dislokasyon.com

 

Latest posts by Semih Nazım (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir