Kriz

Sezona Eddie Newton yönetiminde başlayan Trabzonspor Abdullah Avcı ile harika bir yükselişe geçmişti ve takım 17. sıradan 4. sıraya yükselmişti. Son 9 maçta 8 galibiyet 1 beraberlik gibi harika bir grafik çizen Trabzonspor son günlerde gelen kötü haberlerle sarsıldı. Trabzon şehri son bir haftada en fazla vaka açıklayan şehir oldu ve bu durum Trabzonspor’a da yansıdı. Bir personelden oyunculara geçen virüs pek çok oyuncuya bulaştı ve bir kriz ortamı oluştu

Trabzonspor Başakşehir maçında tam 11 oyuncusundan mahrum kalacak.

Bu oyuncular:

U.Çakır

E.Kardeşler

A.Akbulut

S.Asan

M.Hosseini

A.Parmak

L.Baker

A.Trondsen

A.Ömür

A.Nwakaeme

Marlon

Peki Trabzonspor bu oyuncularından yoksunken nasıl bir ilk 11’le sahaya çıkacak? Bu yazımda bu soruya cevap arayacağım.

Olasılıklar

3 kalecinin de oynayamayacağını düşünürsek kalede Kaan’ın olmasından başka seçenek yok.

İki hafta önce Malatyaspor maçında sağ bek oynayan Hüseyin Türkmen’in bu maçta da sağ bek oynamasını bekliyorum. Belki bu durum önündeki Ekuban’ı pas yaparken zor duruma sokacaktır ama bundan başka çare de yok gibi.

Sol bekteki Kamil Ahmet belki Trabzonspor’daki en iyi maçını 2017-18 sezonunda Fenerbahçe’ye karşı sol bekte oynamıştı. Sağ ayaklı olmasına rağmen sol bekte sırıtmayan bir oyuncu. Sol tarafın aksayacağını zannetmiyorum. Sol bekte Faruk Can Genç’in oynaması da olası ama bu kriz ortamında bir de onu sahaya atmak pek sağlıklı olmaz.

Önceki haftalarda santrfor oynayan Djaniny’yi pek çok kez kenarlarda görüyorduk zaten. Birebirde adam eksiltme özelliğiyle Nwakaeme’nin yokluğunu dolduramasa da faydalı olacaktır.

Geldik bu kadronun en büyük handikapına. İyi bir bitirici olduğunu düşündüğüm Afobe çok hareketsiz bir forvet. Kapanan Başakşehir savunmasını açmak için stoperlerin arasında hareket eden gezgin bir forvet onların dengesini bozabilirdi ancak Afobe’nin hareketsizliği oyunun tıkanmasına sebep olabilir.

Oyuna sonradan girebilecek olan Yunus Mallı da özellikle şutlarıyla etkili bir silah.

Eğer hoca orada gezgin bir forvet isterse en uca Djaniny’yi koyup şöyle bir kadroyla karşımıza çıkabilir. Ancak bu on bir kafamda şöyle iki soru işareti oluşturuyor.

1-Yusuf Sarı ilk on bir başladığı maçlarda iyi bir performans çizemiyor. Onu oynatmak doğru olur mu?

2- Ekuban geçen sezon sol kenarda oynadığı maçlarda adeta bir hayalet gibi sahada kayboluyordu. Onu oynatmak doğru olur mu?

Bu sorular bu ilk on birin handikapları ancak yine de ben Yusuf Sarı’nın birebirde adam eksiltme özelliğiyle Djaniny’nin ise hareketli oluşuyla Trabzonspor’un rakip savunmayı açabilmesi adına bu ilk on birle çıkılması gerektiğini düşünüyorum.

Trabzonspor taraftarı tam hayaller kurmaya başlamışken bu aksilikler hiç iyi olmadı. Abdullah hocanın bu kriz ortamından en az hasarla çıkmak için gerekli planları yaptığına eminim. Trabzonspor’un rakibi Başakşehir’in bu sezon ligde sadece 2 galibiyeti var. Tüm sıkıntılar Trabzonspor’un üzerine gelse de büyük takım refleksi göstererek Trabzonspor’un kazanacağını düşünüyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir