HAKKINI ARA!

HAKKINI ARA!

Nwakaeme’nin faul olmayan pozisyonundan tut Ekuban’ın el denilen ama daha öncesinde penaltı olan pozisyonuna. Hemen ardından Bakasetas’ın penaltı oğlu penaltı olan pozisyonu. Diyebileceğim şu ki: Fenerbahçe maçında görev alanlar kendilerine verilen görevi layıkıyla yerine getirip maçı sonlandırmıştır.

Kimse hakkının yenilmesine izin vermiyor. Sonuna kadar haklarını bir yerlerde arıyorlar. Zamanında Fenerbahçe’ye verilmeyen bir gol yüzünden 3 hafta aralıksız hemen hemen her yerde açıklamalar videolar pozisyonlar yer aldı. Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasında ise hakemler tarafından göz göre göre yapılan hatalara küçük bir giriş yapılıp bırakıldı. Maçtan hemen sonra ekranlardan tut sosyal medyaya kadar kendi kesimimiz hariç herkes Trabzonspor’un hakkını savundu. Ne bir grup ne bir yorumcu ortalıkta yok. Maçta bize karşı düzenbazlığın, haksızlığın kitabı yazıldı ve biz sadece izledik.

TARAFTARLAR DAHA NE YAPSIN?

Şunu çok rahat bir şekilde söyleyebiliyorum ki Fenerbahçe maçı için Trabzonspor taraftarı, üzerine düşen görevi gereğince yerine getirdi. Tepkisini koyarak seslerini kesti. Biz taraftarlar olarak Başakşehir maçının hemen ardından olacakları her yerde dile getirdik. Gerekli yerlerden tek bir kişi bile çıkıp taraftarın bu tutumunu ciddi bir şekilde ele alıp da açıklama yapmadı. Ben yanlış hatırlıyorsam lütfen bana bu konuda geri dönüş yapın. Maçtan önce gerek yönetim tarafından gerek taraftar gruplarından tepki gösteren oldu mu? Maçın ardından bir de bakıyorsun Beşiktaş taraftar grubu kalkıp bizim hakkımızı savunuyor. Nerede bizim sözde Trabzonspor için canını feda edebilecek taraftar grupları? Öyle sırası gelince herkes istediği şekilde konuşabiliyor ama iş faaliyet göstermeye gelince tek bir kişi bile sesini çıkartmıyor. Hakkımızı biz değil diğer takımın taraftar grupları savunacaksa gerçekten bu işin hiçbir anlamı yok. Maalesef ki taraftar gruplarımız elinde bulunan söz geçirme gücünü Trabzonspor’un haklarını savunmak için değil de mitinglerden mitinglere koşmak için kullanıyor.

Taraftar karşılıksız bir şekilde sonuna kadar sevse de sevmese de desteğini veriyor. Çünkü tek amaçları Trabzonspor. Karşılık beklemeden, takımının başarılarla şahlanması için elinden geleni yaparak yaşıyor duygularını. Bugün kalkıp da yerimden olurum o olur bu olur diye tepki göstermeyip susanlara ileriye dönük hiçbir zaman ihtiyacımız olmayacak.

SAHİP ÇIK!

Rakip takım oyuncularının orası burası çiziliyor, kulüpleri resmi sitesinden tut her yerine kadar paylaşım yapıp tepkisini dile getiriyor. Biz oyuncumuzun burnunun kırıldığını kendi paylaştığı görselden görüyoruz. Trabzonspor kulübü hiçbir şekilde tepkisini göstermiyor belki de gösteremiyor! Sonuçta bu adam burnunu keyfi bir şekilde kırmadı. Hak savunan yok bir şey yapan yok. Eyvallah taraftar her yerde bir şekilde tepkisini dile getiriyor ama bu kulübü yönetenler nerede? Bildiğiniz yetim bir hale büründük. Sahipsizlikten başka bir şey değil bu. Bizler taraftar olarak sabaha kadar yazalım, sabahlara kadar gündem oluşturalım, eleştirelim ne olacak! Trabzonspor kulübünü yönetenler ve bu kulübün bir taraftar grubu olduğunu her yerde dile getiren saygıdeğer gruplarımız sessiz kaldığı sürece olacaklar maalesef ki hiçbir zaman düzelmeyecek. İş işten geçtikten sonra hiçbir şeyin bir önemi yok. Biz taraftar olarak birbirimize yeteriz. Yeri geldiği zaman sonuna kadar savunmasını da biliriz her zaman yaptığımız gibi yön vermesini de.

Yeri gelmişken şuna da değineyim, maçtan sonra ekranlarda çoğu eski hakem Bakasetas’a yapılan harekete faul dese de o sahada hangisi olursa olsun devam diyecekti. Sonuçta hayatları pahasına üstlendikleri bir görev olacaktı. Ekranlarda bu göz boyamalar falan o konuşanların zamanında Trabzonspor’u nasıl doğradığını gayet net bir şekilde hatırladığınızı varsayıyorum.

BİTEN BİR ŞEY YOK!

Takım için söyleyebileceklerime gelirsek eğer bir şeyler biter bazı şeyler yeniden başlar. Her zaman takımımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Bu işin sonunda sahada kaybetmek de var kaybetmemek de. Abdullah Avcı, dağılma aşamasında olduğumuz dönemde bizi öyle bir toparladı ki Trabzon halkını takımına yeniden kenetledi. Geldiğinden bu yana net bir şekilde farkını ortaya koyuyor. Bizim hocaya ve takıma olan inancımız asla sona ermedi. Her ne olursa olsun bu böyle devam edecek. Önümüzde daha maçlar hatta hemen yarın oynayacağımız bir Kasımpaşa maçı var. Bu takım bizim arkadaşlar. Bize biz hariç kimse sahip çıkmaz. Sonuna kadar şanlı armamızın, bordo mavi forma altında maça çıkan futbolcularımızın, teknik ekibimizin arkasında olacağız.

BU BÖYLE BİLİNE!

Umut Arslan
Latest posts by Umut Arslan (see all)

One thought on “HAKKINI ARA!

  • Mart 4, 2021 tarihinde, saat 10:00 am
    Permalink

    Ağzına, kalemine sağlık kardeşim. Suskunluğumuza ses oldun düşüncelerimize elçi. Tebrikler

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir