Güçlü, Zengin, Kanadalı

“Çok güçlüyüm, çok zenginim, Kanadalıyım.”

Muhtemelen bu mesaj 2019 yılı yerine 2021 yılının başlarında atılmış olsa yanına bir de 15 gol 3 asisti eklemek farz olurdu. Fakat odağını tamamen futbola veren Cyle Larin, artık hem iyi bir aile babası hem de Beşiktaş’ın sezonun ilk yarısı adına fark yaratan oyuncularından…

Beşiktaş'ta Cyle Larin sezona iyi başladı

2017-2018 sezonunun devre arasında Beşiktaş kadrosuna katılan Larin, imzayı attığı andan itibaren Atiba referansı dolayısıyla beklentilerin yüksek olduğu bir transferdi. Ancak Zulte Waregem macerasına kadar geçen süre zarfında beklentileri karşılamak bir yana dursun futbola “soccer” diyebilecek kadar yabancı gözüküyordu bu oyuna. Belçika’da geçirdiği bir sezon ve arkasından Sergen Yalçın tedrisatı ise şu an Cyle Larin’i bambaşka bir seviyenin oyuncusu haline getirdi.

Beşiktaş'ta Sergen Yalçın Larin ile görüştü - Beşiktaş (BJK) Haberleri - Spor

2020-2021 Beşiktaş’ında tamamen farklı bir rol üstlenen Kanadalı, belki de son yıllarda ligimizde görülen en çarpıcı “kenar forvet” performanslarından birini sergiliyor. Attığı 15 gol ve yaptığı 3 asist ise kesinlikle takdiri hak ediyor.

Vincent Aboubakar’la birlikte oynamanın ona sağladığı özgürlüğün ve takımın yakaladığı iyi havanın oyununun gelişiminde üstlendiği rol yadsınamaz pek tabi. Ama her şeyden önce kendinde geliştirdiği, oyununda çeşitlendirdiği, kafasında değiştirdiği pek çok şey var Larin’in. MLS’deki yıllarında ona verilen “Tembel Tilki” lakabını geliştirdiği fizik gücü, repertuarına eklediği dripling özelliği ve topu beklemeden topla oynama iştahıyla çoktan geride bırakmış görünüyor. Gerçi belki hala tilki kısmı koşu ve gol sezisi özelinde geçerli sayılabilir. Ama şimdilerde yeni bir lakabı var Kanadalının; “Arka Direk Larin”.

Beşiktaş'ta golcüler işbaşında | Mackolik.com

Sergen Yalçın’ın pek çok defa belirttiği gibi üzerine çalışılmış bir plan Larin’i arka direkte golle burun buruna getirmek. Larin’in sezileri ve son vuruşları, hocanın oyun aklı ve taktik becerisiyle birleşince, attığı 15 golün 8’ini arka direkte bulmasını tesadüfle açıklamak imkânsız hale geldi. Son vuruş, frikik gibi pek çok şeyin çalışılarak öğrenilmeyeceğine inanan Sergen Yalçın, Cyle Larin’e ortalama, hatta belki vasat bir santrafordansa iyi bir kenar forvet olduğunu öğretmiş gibi duruyor. Çünkü daha öncesinde kanatlarda bu kadar verimli olabileceğini, tabela yapabileceğini Larin’in bile düşünmediği kesin.

C:\Users\Feyza\Desktop\fdsf.jpg

Sezonun geri kalanı ne getirir, ne götürür bilemeyiz. Kanadalı ikinci devreye bıraktığı yerden devam eder mi, oyununun üstüne koyarak ilerler mi bunu da öngöremeyiz. Fakat kesin olan bir şey var ki sezon başında taraftarın kafasında geniş kadroya dahi yazılmayan Cyle Larin’in sezonun ilk yarısı itibariyle yaptığı skor katkısı bugün aldığı övgülerden kat ve kat fazlasını hak ediyor. Ve tabi ki Larin’e yapılan her övgünün yüzde elli biri Sergen Yalçın Hoca’ya gidiyor.

C:\Users\Feyza\Desktop\Başlıksız-2.jpg

Beşiktaşlılar bilir, Beşiktaş’ın şampiyonlukları 2009’dan beri kilit isimlerin ikiz bebekleriyle gelir. Fabian Ernst, Jose Ernesto Sosa ve Fabricio Agosto Ramírez… Sezon başında ikiz kızlarını kucağına alan Cyle Christopher Larin; bu sene de neden o sene olmasın?

Latest posts by Feyza (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir