G.Rangers – Galatasaray Maçına Doğru

Temsilcimiz Galatasaray’ın Uefa Avrupa Ligi’ndeki rakibi G.Rangers İskoçya Ligi’ne çok iyi başladı. Maç fazlasıyla lider durumdalar. Hemen arkasında Celtic var. Henüz ligde mağlubiyet yüzü görmediler. 9 hafta geride kaldı. Fiziksel olarak Süper Ligi’n yeni başladığını düşünürsek Galatasaray’a göre daha hazır durumdular. Ayrıca temsilcimiz hafta sonu derbi maçı oynadı. Bu yüzden hem mental hem de fiziksel açıdan yorgun düşmüş olabilir. Rangers ise bu sezon hazırlık maçları dahil olmak üzere çıktığı 15 karşılaşmada hiç yenilmedi. Galatasaray’ın karşısında kazanmayı alışkanlık haline getirmiş bir takım var. Aynı zamanda başlarında Gerrard var. Her ne kadar Gerrard maçın favorisi Galatasaray dese de, bu maçın temsilcimiz için çok zor geçeceği aşikar.
Bu maçı özel kılan başka bir olay ise George Hagi’nin oğlu I.Hagi’nin Rangers formasıyla sahaya çıkacak olması. Galatasaray Uefa Avrupa Ligi’nde gruplara kalması halinde kasasına 6M£ girecek. Yani Perşembe akşamı saat 21.45’te bizi son derece zor ama bir o kadar da keyifli bir maç bekliyor.

Galatasaray’da Saracchi’nin olmaması büyük eksiklik. Çünkü yokluğu derbide çok hissedildi. Perşembe günü sahada olması zor gibi gözüküyor. Fenerbahçe maçında görüldü ki güçlü orta sahalara karşı Emre Kılınç ve Belhanda ikilisinin çok yumuşak kaldığı net belli oldu. Rangers’in ve İskoç Ligi’nin fiziğe dayalı hızlı oyununu düşündüğümüzde Fatih Hoca farklı bir 11’le çıkabilir. Sezona formsuz başlayıp forma şansı az bulan Ömer Bayram’ı ya da yavaş yavaş takıma adapte olan Etebo’yu kullanabilir. Çünkü derbi maçında olduğu gibi orta alanda çok boşluklar veren bir yapı görürsek işimiz kolay olmaz. Ama yine de Fatih Hoca’nın kadroyu bozmayacağını düşünüyorum. Maçın gidişatına göre orta alanda değişiklik yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir