Formula 1’de Yeni Sezon Yeni Umutlar

Formula 1’de Yeni Sezon Yeni Umutlar

Yeni bir Formula 1 sezonu başlıyor yeni sezon başlarken üst orta ve alt sıralarda beklentilerimin yüksek olduğu pilotlar ve beni sezon başına göre hayal kırıklığına uğratan pilotlar var tabii ki de.

Formula 1 2021 Drivers List -Dislokasyon922.com

Üst Sıralar

Üst sıralara bakarsak bu sezon da Hamilton’un şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu düşünüyorum bu sezon onu en çok zorlayacak isim ise Max Verstappen olacaktır birkaç yıldır üstüne koya koya gelen sürekli kendini geliştiren Verstappen’in bu sezon ilk iki içinde sıkça yer alacağı beklentisi içerisindeyim. Bottas, Leclerc, Sainz ve Perez gibi isimler ise Verstappen ve Hamilton’un ardından diğer podyum basamağı için kıyasıya mücadele vereceklerdir şüphesiz. Bu mücadelede açıkçası altlarında ki araç ve tecrübeleri sebebiyle Mercedes ve Red Bull pilotları olan Bottas ve Perez’i önde görüyorum. Hiç şüphesiz üst sıraların sürprizi ise Lando Norris olacaktır. McLaren pilotu Norris antrenman turlarında sürekli üst sıralarda bulunuyordu ve kendini geçen seneye göre bariz bir şekilde geliştirdiğini gösteriyordu Formula 1 için tahmin yapmak zor olsa da ben bu sezon kendisini sık sık ilk 4 ve ilk 5 içerisinde göreceğimiz düşüncesindeyim.

Formula 1 2021

ORTA SIRALAR

İşin en çok kızıştığı kısım ise orta sıralar olacaktır bu sezon sebebi ise birçok tecrübeli pilotun üst sıralara yetişemeyecek araçlar ile yarışacak olması. Kim bu tecrübeli pilotlar diye sorarsanız eğer bu pilotlara Sebastian Vettel ve Fernando Alonso en güzel örnek olacaktır. Sezon başında kendisinin üst sıralarda podyumlarda sık sık göreceğimizi düşündüğüm Sebastian Vettel aracının sıkıntıları ve antrenman turlarında çizdiği görüntüden sonra benim gözümde orta sıralardan yukarıya pek çıkamayacaktır kendisi kimi zamanlar podyumlar görecek olsa da sezon içinde orta sıralardan çok da yukarıya çıkabileceğini düşünmüyorum. Fernando Alonso ise Alpine ile geri dönüşünü yapıyor kendisi sezon öncesi geçirdiği ufak kazadan sonra birkaç takım antrenman kaçırdığı için belki ilk yarışlardaa tam olarak hazır olamasa bile birkaç yarış sonra kendisi açılacaktır ve orta sıralar diye tabir ettiğimiz bölgedeki rakiplerini sık sık zorlayacaktır.

Orta sıraların sürpriz isimleri ise Alpha Tauri pilotları Pierre Gasly ve Yuki Tsunoda olacaktır antrenman turlarında üst sıraları dahi zorlayan Gasly bu sezon başlangıçlarda ve yarış içinde rakiplerini zorlayacaktır. Tsunoda ise orta sıralarda kendine rahatlıkla yer bulacaktır. Antrenman turlarında iyi grafik çizen pilotlar bu yıl aracın da etkisiyle iyi işler çıkartacaklardır.

Alpine 2021 -Dislokasyon922.com

ALT SIRALAR

Alt sıralara geldiğimiz de ise geçen sezonun aksine puan alacak pilotlar olacaktır mesela George Russell ve Antonio Giovinazzi’den puan ve puanlar beklemekteyim. Buz adam Kimi Raikkonen, Nicholas Latifi, Nikita Mazepin, Mick Schumacher gibi yarışçılar arasında ise güzel bir rekabet olacağına inanıyorum. Alt sıraların sürpriz ismi bana göre George Russell olacaktır ve kendisi bu yıl alt sıralarda fark yaratacak potansiyele sahip ve bu potansiyeli en güzel şekilde kullanabilir.

HAAS 2021 -Dislokasyon922.com

 

Latest posts by Semih Nazım (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir