FENERBAHÇE DOLU DİZGİN

Fenerbahçe liderin puan kaybettiği haftada çok önemli bir Erzurumspor deplasmanına çıktı. Küresel ısınmanın etkileri ülkemizde de gördüğümüz bugünlerde, halen olabildiğince soğuk havası ve kar yağışıyla dikkat çeken illerimizden birisi olan Erzurum, Fenerbahçe’nin serisini devam ettirebilmek ve liderle puan eşitleyebilmek için önemli bir virajdı. Şehir dinamiklerine bakımsızlık etkeni de eklenince saha zemini Süper Lig seviyesi ve standartına yakışmayacak haldeydi. Maç bu olumsuzlukların boy gösterdiği şekilde soğuk hava dengesi de düşünülerek 16:00’da başladı.

Fenerbahçe alışık olmadığı iklim, saha ve hava şartlarından dolayı maça istediği girişi yapamadı. Erzurumspor’un hakimiyetinde geçen bir ilk yarı vardı. Fenerbahçe’de iyi formuna devam eden Sadık Çiftpınar, Erol Bulut tarafından ödüllendirilerek yine ilk 11’de sahaya çıktı. Emrah Başsan ve Novikovas ile ilk yarıda hücum aksiyonları üreten Mavi Beyazlı doğu ekibi, Ricardo Gomes ile bitiricilik alanında eksik kalınca oyun üstünlüğü ile başladığı oyunda golü bulamadı.

Dakika 45 itibarıyla başka bir takım kimliğine bürünen Fenerbahçe,  uzatma dakikalarında Sinan Gümüş’ün getirdiği ve Pelkas’ın soğuk kanlılığı ile hazırladığı pozisyonda Mert Hakan ile golü bularak soyunma odasına 0 – 1 önde girdi. İlk yarı zemin şartlarından dolayı sakatlanan dört oyuncu Erzurumspor’un işini oldukça zorlaştırdı. İkinci yarı üst üste ilk iki hücum aksiyonunda iki gol bulan Fenerbahçe, bu skoru ve tempoyu maç sonuna kadar yaydı ve sahadan 0 – 3 galip ayrılarak üst üste 4. galibiyetine ulaştı.

Yükselişte olan bir Sinan Gümüş, takımını bu hafta sol kenarda başlamasına rağmen 1 gol 1 asist katkısı veren Dimitrios Pelkas maçın en iyi isimlerindendi. Ziraat Türkiye Kupası’nda üç gün sonra oynanacak Kasımpaşa müsabakasını da düşünen teknik kadro ve oyuncular skoru bulduğu ve rahatladığı 51. dakika itibarıyla oyundaki tempoyu düşürdü ve olgun oyunla gol yemeyerek maçı tamamlamayı başardı.

Hafta sonu yayıncı kuruluş tarafından aleyhinde olaylar yaşanan Sarı Lacivertli kulüp oyuncuları ve teknik kadro maç önü ve maç sonundaki açıklamaları ile bunu açık bir şekilde dile getirdi. Röportaja gelen her oyuncu ve teknik adam Erol Bulut, bu durumu kınadığını ve galibiyeti alarak gerekli cevabı herkese vererek bunu taraftara armağan ettiklerini dile getirdiler. Akabinde maç sonu açıklamalarda bulunan kulüp başkanı Ali Koç, taraftarlarının kendilerinden haber beklemesini, aksiyona hazır olmalarını ve ihtiyaç durumunda büyük bir boykot kampanyası başlatacaklarını belirtti. Saha dışında istenmeyen bu olayların gölgesinde, Fenerbahçe üst üste aldığı Yeni Malatya ve Gaziantep yenilgilerinden sonra ayağa kalkarak ligde 4 maçta 12 puan topladı ve lider Beşiktaş’ın ardından averajla ikinci sırada yer aldı.

Latest posts by enesilter (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir