Fenerbahçe 5 Dakika Oynadı, 3 Farklı Kazandı

Fenerbahçe, zorlu BB Erzurumspor deplasmanından net bir skor ile döndü, lider Beşiktaş ile puanlarını eşitledi, zirve yarışına ortak oldu.

Erzurum’da soğuk havada ve çok kötü bir zeminde kritik bir maça çıkan Sarı Lacivertli ekip, zorlu mücadeleyi çok net bir skorla kazandı. Özellikle ilk yarıda hiçbir varlık gösteremeyen Fenerbahçe, ilk 40 dakikada sadece savundu. Fakat Erzurumspor’un da çok kötü bir oyun oynamasıyla beraber, tehlikeli denebilecek bir pozisyon olmadan dakikalar 41’e geldi. Nitekim kadro kalitesi olarak çok daha üstün bir oyuncu grubuna sahip olan Fenerbahçe, uzatmaların son dakikasında Mert Hakan Yandaş ile öne geçti, Erzurumspor’un gardı da bu golden sonra düştü.

İkinci yarıya hızlı başlayan Fenerbahçe, 48 ve 51’e attığı iki golle skoru bir anda 0-3 yaptı. 3 farklı üstünlükten sonra rölantiye dönen takım, son dakikalarda direkten dönen top dışında rakibine ciddi bir pozisyon vermeden karşılaşmayı bitirdi. Alınan 3 farklı galibiyet hem deplasmanda serisini devam ettirdi, hem de Beşiktaş, Gaziantep ve Alanyasopr’un puan kaybettiği haftada çok değerli bir skor oldu.

Çok da zevkli ve tempolu geçmeyen maçı Fenerbahçe kaliteli ayaklarıyla kazandı. Erzurumspor maçı özelinde, takımın genel performansından ziyade bireysel oyunlara yönelmek daha doğru olacaktır. Pelkas, Fenerbahçe’nin hücum hattında en belirleyici isimlerin başında geldiğini bu maçta da bir kez daha kanıtladı. Gustavo, son haftalardaki iyi oyununu Erzurum deplasmanında da sürdürdü, takımının savunmadaki başarısına önemli bir katkıda bulundu. Kasımpaşa maçından bu yana ilk 11’de yer alan Sadık, stoperde oldukça etkiliydi. Hem geride oyun kurma, hem de müdahalelerde başarılı oldu.

Fakat 90 dakikanın dışında bahsedilmesi gereken en önemli konu olarak da Erzurumspor’un sahası olmalı. Federasyon, bu kadar kötü bir sahada maçın oynanmasına nasıl izin verdi, anlamak güç… Sporcu sağlığıyla alakalı olarak bu kadar hassas olduklarını belirten bazı açıklamaların ardından Erzurumspor’un sahasını görünce, açıklamaları ile uygulamaları arasında ters düştükleri ister istemez gün yüzüne çıkıyor.

Pozitif: Fenerbahçe hem alışık olmadığı soğuk havada hem de rezil bir sahada çok ciddi bir sakatlık yaşamadan 3 puanı kaptı, lider Beşiktaş ile puanları eşitledi.

Negatif: Federasyon, futbolcu sağlığını riske etmemek adına daha çok çalışmalı. 90 dakika boyunca birçok oyuncu zeminden dolayı dengesini kaybetti, düştü.

Olumsuz olarak bahsedilebilecek bir diğer konu da Emrah Başsan olmalı. Emrah’ın profesyonel olarak yaptığı mesleğine biraz daha saygı duyması gerekiyor. Her ikili mücadelede kendini yere bıraktı, hakeme itiraz etti. Yaptığı işin, belli ölçüde sertliğe de izin verdiğini kulüp yetkilileri tarafından kendisine anlatılması, Emrah’a da mutlaka iyi gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir