BASKIN

İlk 9 haftada çok fazla sallanmasa da tam olarak rotaya oturamayan Fenerbahçe Pazar akşamı kökünden sallandı.

90 dakika boyunca maçın hiçbir anında rakibine mutlak hakimiyet sağlayamayan takımda Erol Bulut’un futbolu ciddi şekilde tartışılmayı hak ediyor. Rakip teknik direktör Sergen Yalçın takımını maça çok iyi hazırlarken Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe ciddiyetten ve mücadeleden uzak göründü. Sahaya çok iyi yayılarak oyunun merkezini kapatan BJK topu kaptığında da hızlı paslarla Fenerbahçe kalesine baskınlar yaptı. Nitekim erken gelen gollerde bu oyunun etkisini iyiden iyiye arttırdı. İlk yarı boyunca oyunda ne istediyse yapan bir takımla , oynadığı maçın farkında olmayan bir takım vardı.

Maçın hikayesiyse 2.yarıda yazıldı. 50.dakikada 10 kişi kalan Beşiktaş için “ Çanlar çalıyor mu?” denmeye başlanmıştı. Ancak Fenerbahçe o kadar aciz bir futbol oynuyordu ki bütün beklentileri boşa çıkardı. Oyuna ikinci yarıda giren Mert Hakan’ın kısa düşen pasında Lemos faul yapmak zorunda kaldı ve kazanılan duran top Necip’in kafasıyla gole dönüştü. Aynı Mert Hakan oyunun devamında da önce atılmak için her şeyi yaptı ardından da çok net bir pozisyonda topu ağlarla buluşturamadı. Mağlubiyeti oyuncular üzerinden değerlendirmek gerekirse başroller Lemos ve Mert Hakan’dı. Ancak yardımcı oyuncu rolündeki arkadaşların performansı da hiç fena değildi.

Gel gelelim bu mağlubiyetin asıl mimarı Erol Bulut’a. Maçlar kaybedilebilir. Ancak maç kaybetmekten daha da tehlikelisi bu mağlubiyetlerden sonra kendini kandırmaktır. Hoca takım istekliydi dedi. Gustavo dahil ilk yarıda oynayan 12 oyuncunun – Ozan ve Pelkas hariç – hiçbirinde istek yoktu. Karşısındaki hocadan şamar yemişken maçın başında bulunan pozisyonla oyunu izah etmeye çalıştı Erol Bulut. Kısacası Erol Hoca 29 Kasım günü hem saha içinde hem saha dışında büyük çuvalladı.

Bu tatsız mağlubiyet Fenerbahçe’ye tokat oldu. Bu tokatla kendine mi gelir yoksa köşeye mi siner bunu da zaman gösterecek. Eğer 2.ihtimal gerçekleşecekse de takımda forma giyen bunca tecrübeli kaptana taraftarın bir çift sözü olacaktır. Sonrada sıra tepeye gelir…

 

 

Taha Akın
Latest posts by Taha Akın (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir