Altın Gün’ün Yeni Teklisi : Yüce Dağ Başında

Anadolu Rock ve Saykodelik Türkçe Folk’un temsilcisi Altın Gün ekibi yeni teklisi ‘Yüce Dağ Başında’ ile yeni yılın kendileri adına ilk işini yapmış oldu. Avrupa ve Amerika sahnesinde büyük kitleler tarafından sevilen Altın Gün, Türkiye sınırları içerisinde de nadiren bulunuyor. 2019 yılında Amerika turnesi yapan ekip aslında 2020 yılında Ankara ve İstanbul’da konserler verecekti fakat pandemi etkisiyle ertelenen konserlerin ne zaman yapılacağı henüz belli değil. Gruptan biraz bahsetmek gerekirse bas gitarist Jasper Velhurst’un Facebook üzerinden açtığı bir eleman ilanına grubun iki Türk üyesi Merve Daşdemir ve Erdinç Ecevit Yıldız’ın başvurmasıyla grubun kemik kitlesi kurulmuş. Daha sonra ise Jasper, Hollanda’da daha önceden kurduğu gruplarından arkadaşlarını toplayarak grubun bugünkü halini almasını sağlamış.

2018 ve 2019 yıllarında albüm çıkartan ekip 2020 yılında bir albüm yapmamıştı fakat çıkardıkları ‘Ordunun Dereleri’ teklisi ile albüm sinyalini vermişti. ‘Yüce Dağ Başında’ teklisi de muhtemel albümün parçalarından biri olacak gibi duruyor.

Önümüzdeki günlerde daha fazla parça ve hatta bu sene içerisinde bir albüm görmek dileğiyle. Eğer olurda konserlere tekrar erişim iznimiz olur ve canlı izleme şansı bulursanız kesinlikle Altın Gün konserine gidin derim. Sevgiyle kalın.

 

Latest posts by Burhan Umut Korkmaz (see all)

Burhan Umut Korkmaz

Grup ve albüm incelemeleri yapıp, Rock müzik ve tarihi hakkında yazılar yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir